понеділок, 4 червня 2018 р.

Вулиця Дніпродзержинська (Кам’янська) в Києві


Резніков О. Ю. [заступник голови Київської міської державної адміністрації]: Шановні колеги, наступний проект рішення, «Про перейменування вулиці у Дарницькому районі міста Києва». Вулиця Дніпродзержинська на вулицю Кам’янську.
Знов ж таки питання декомунізації. Відповідно до сучасної назви міста Дніпродзержинська – це Кам’янське.
За результатами громадського обговорення 91 % учасників підтримали цю пропозицію.
Прокопів В. В. [заступник міського голови – секретар Київської міської ради]: Колеги, прошу визначатися шляхом голосування. З рекомендаціями управління правового забезпечення голосуємо.
Голосування:
За – 77, проти – 0, утр. – 1. Рішення прийнято.

Зі стенограми пленарного засідання Київської міської ради
12 жовтня 2017 року


Вулиця Дніпродзержинська з’явилась на лівобережжі Києва майже 65 років тому. 29 грудня 1953 року було ухвалено рішення виконкому Київської міської ради «Про найменування міських вулиць».


Цей нормативний акт затвердив назви понад двохсот нових вулиць і провулків у різних районах української столиці. Таблиці додатку до рішення рябіють численними змінами та виправленнями, які вносились, очевидно, вже по ходу справи.


Зокрема, під № 190 вказано вулицю, створену з колишніх 816-ї та 834-ї номерних у селищі «хутір Шевченка» Дарницького району. Новою її назвою значиться «Захисників миру», але це ім’я закреслене та виправлене від руки на «Дніпродзержинська».


Внаслідок пізньорадянської багатоповерхової забудови вулиця значно скоротилась і до того ж виявилась поділеною на кілька частин. Нині вона простягається паралельно Харківському шосе, маючи загальну довжину близько двох кілометрів.


Трапляються на вулиці й поодинокі приватні будинки – нагадування про колишнє селище Шевченка. Завершується ж вона у досить великій, як для Києва, промисловій зоні на південь від Харківського масиву.


Окрім столиці, вулиці Дніпродзержинські були у щонайменше трьох українських містах: Запоріжжі, Донецьку та Макіївці. У Запоріжжі вулицю перейменували в 2016 році на честь відомого в місті журналіста Олександра Кузнєцова, засновника місцевої телерадіокомпанії. Стосовно ж двох останніх міст, певна річ, не відомо нічого.

Немає коментарів:

Опублікувати коментар

Примітка: лише член цього блогу може опублікувати коментар.