четвер, 9 листопада 2017 р.

Скелі Старої Ігрені


Жителі Самарського району Дніпропетровська називають це місце «Скеля». На початку п’ятдесятих тут було пробито виїмку для залізничної вітки до споруджуваної Придніпровської ТЕС. Вийшло гарно, живописно.
Настільки живописно, що саме ці місця були обрані для зйомок фільму «Оптимистическая трагедия» влітку 1962 року.
Кіношні бої у скелях:


Бутафорські руїни вокзалу на справжній залізниці:


А тут до кадру навіть потрапила церква, про яку ще згадаємо:


Що подивитись у безпосередній близькості?

Ігренський півострів, де тисячу років тому розташовувалось слов’янське торгово-ремісниче місто (ІХ–ХІІІ ст.). Назва міста залишається для нас невідомою, деякі дослідники ототожнюють його зі столицею племені уличів, що звалася Пересічень. На північно-західному краї півострова збереглися давні кургани (втім, більше схожі на ями), визнані пам’яткою археології.


Піщані кучугури та сосни півострова:


Звідси відкривається величний краєвид міста і ріки – від Усть-Самарського до Південного мосту:Найвищі житлові будинки Української РСР на масиві Перемога:


Над вічним спокоєм:Миколаївська церква середини ХІХ століття, фундатором якої виступив князь Михайло Воронцов. Храм, споруджений в улюбленому Воронцовим «романтичному» стилі, було завершено в 1857 році, тобто вже по його смерті. За місцевою легендою, в ігренській церкві вінчався Нестір Махно, але то байка. Незважаючи на те, що церква є пам’яткою національного значення, останнім часом її струнку, лаконічну архітектуру відчутно порушено різними перебудовами та добудовами.


Фото звідси

Сучасні знімки:
Немає коментарів:

Опублікувати коментар

Примітка: лише член цього блогу може опублікувати коментар.